Nieuws

12 januari 2016

Burger Meester op de nieuwjaarsreceptie

Bij de receptie van de gemeente konden de ongeveer 500 gasten kennis maken met ruim 300 ideeën die bewoners het afgelopen jaar inbrachten in het kader van de campagne ‘De Burger Meester’. “De kern is, dat we samen de stad maken”, sprak burgermeester Bert Blase hierover treffend.

In zijn nieuwjaarsspeech memoreerde de burgemeester hoe de focus op het wereldnieuws het afgelopen jaar veranderd is. Daar waar zijn nieuwjaarsspeech van 2015 nog ging over de economische crisis en bezuinigingen, keek hij nu terug op een jaar waar vooral opstanden, conflicten terroristische aanslagen en burgeroorlogen het nieuws haalden. En natuurlijk de vluchtelingenstromen die daardoor op gang kwamen.  “De ontwikkelingen in de wereld hebben direct effect op ons,” merkte hij op. “Tot in onze buurten, onze werkplekken, onze schoolklassen en onze gezinnen aan toe. Want wat nu als jouw collega niet rouwt om de aanslag in Parijs – of juist niet om de aanslag in Libanon? Wat als je klasgenoot laat blijken dat hij homo’s of meisjes minderwaardig vindt? Of als je dochter voortaan Halal wil eten in plaats van hagelslag? Het maakt duidelijk hoezeer de wereld onderdeel is van ons dagelijks leven.” 

Dichtbij

“Ik wil spreken over Vlaardingen, over de effecten die dit alles heeft op u en mij, op wat wij zelf in onze gemeente kunnen doen. Hoe wij in Vlaardingen leven, hoe wij Vlaardingen besturen. Hoe we omgaan met onze verschillen en tegelijk zorgen voor een levendige,  veilige en vitale stad. Want die stad, die wordt door
ons zelf gemaakt. Door onze inspanningen, door onze ondernemerszin, door ons vermogen om problemen op te lossen, door onze verbeeldingskracht. “

Elkaar inspireren

Hij noemde de campagne de Burger Meester als manier om verder te bouwen aan die samenwerking: “Voortbouwend op de ervaringen in de wijken, in de binnenstad en op de bedrijventerreinen. Doorgaan met leren hoe het gemeentebestuur en de stad zich op een nieuwe manier tot elkaar kunnen verhouden. Elkaar aanvullen, elkaar inspireren – niet vervallen in wantrouwen of cynisme. Gewoon, in het klein, oefenen in samenwerken. De stad nog beter maken dan dat deze al is.”

Meer informatie

De Burger Meester heeft ruim 300 ideeën opgeleverd. Twaalf indieners van ideeën presenteerden hun idee kort op de nieuwjaarsreceptie. De andere ideeën hingen aan een rode waslijn die door het hele stadhuis heen liep. 

Bekijk de korte video die de bezoekers aan de nieuwjaarsreceptie te zien kregen over het project.

Geplaatst in: Algemeen
Reacties (0)
  • Burger Meester op de nieuwjaarsreceptie
  • Burger Meester op de nieuwjaarsreceptie
  • Burger Meester op de nieuwjaarsreceptie
  • Burger Meester op de nieuwjaarsreceptie

Reacties

Er zijn geen reacties geplaatst... wees de eerste!

Naam (verplicht)

E-mail (niet verplicht)

CAPTCHA Afbeelding
Neem de bovenstaande code over: